Elektrik Bakım Sebebiyle Kesintiye Uğramayacak

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürü olan Mükremin Çepni, elektrik kesintileri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ev ve iş yerlerini ilgilendiren bu açıklamalar orta ve alçak gerilimdeki elektrik enerjilerinin bakımları yapılırken kesilmeyeceği yönünde oldu.

Elektrik hatları üzerinde yapılan ve “canlı bakım” olarak adlandırılan bakım çalışmaları esnasında sık sık meydana gelen elektrik kesintileri yeni yürütülen proje sayesinde artık yaşanmayacak ve kesintiye ihtiyaç duyulmadan arızalar yok edilebilecek.

Personeller Eğitim Alacak

Yürütülen proje kapsamında açıklamalar yapan Çepni personellerin de eğitimden geçeceğini söyleyerek şu sözleri söyledi, “Elektrik üzerinde bakım yapılabilmesi için ilk önce enerjiyi kesmeniz daha sonra teçhizatı elden geçirmeniz gerekebiliyor. Bu tür çalışmalarımızı başarıya ulaştırdığımız takdirde enerjiyi kesmeden bakım yapma şansına erişebileceğiniz.”

Elektrik Bakım Sebebiyle Kesintiye Uğramayacak

Özel Giysiler Üretilecek

TEDAŞ Genel Müdürü Çepni, projenin yeni başlatıldığını ve hedeflerinin kesintisiz elektrik enerjisi olduğunu söyledi. Personellerin eğitimleri için çalışmalara başladıklarını söyleyen Çepni, eğitim süreci sona erdikten sonra projemizde büyük bir adım atmış olacağınız şeklinde konuştu.

Kesintisiz bakım yapmak için görevlendirilen personeller özel yalıtkan kıyafetler ile giyilecek ve gerekli eğitimi alacaklar. Giysiler ise dağıtım şirketleri tarafından temin edilecek. Numune olarak getirtilecek olan giysiler ile personellerin eğitimleri verilecek. Eğitim süreci sona erdikten sonra ise şirketler kendi malzemelerini getirerek yetiştirilen personeller ile birlikte projeye katkıda bulunacaklar.